piątek, 7 lutego 2014

Polska #132 Czas jak rzeka płynie...Czas płynie bardzo szybko. Jak dziś pamiętam dzień w którym w roku 2007 przyjechałem z rodzicami złożyć dokumenty rekrutacyjne na Uniwersytet Medyczny. Było wtedy ciepło, ale zaczęło lać jak z cebra. Taki mały chrzest bojowy na powitanie od wyjątkowego miasta w centrum Polski, w którym przyszło mi spędzać (co najmniej) kolejne 7 lat.

Przez ten czas Łódź niewątpliwie Łodzią pozostała, ale bardzo wiele się zmieniło. Nie tylko w samym mieście, ale też w moim jego postrzeganiu, korzystaniu z ofert i możliwości, jakie Łódź oferuje.

Dzisiaj zebrało mi się na refleksję ponieważ moim oczom ukazał się taki widok. Studencik - legenda osiedla akademickiego został zamknięty. Teraz pod tą nazwą funkcjonować będzie jedynie supermarket internetowy.


Kolejne zmiany na Lumumbowie to wiele nowych lokali użytkowych: piekarnia, kolejna pizzeria, bar z fast foodami, restauracja chińska i indyjska, Rossman.oraz najbardziej oblegane ustrojstwo - Biedronka, która stała się dużą konkurencją dla lokalnych sklepów. Wprowadziły wiele zmian na korzyść, ale jak widać Kurczaka ostatecznie trzeba było i tak zamknąć.

Na korzyść zmieniła się tez stołówka. Można tam nabyć naprawdę smaczne obiady w cenie 8,50.

Zmienił się też wygląd mojego akademika po ostatniej termomodernizacji.

\

0 komentarze:

Prześlij komentarz