czwartek, 13 października 2011

Polska #19 Trzebnica


Wakacyjna, fajna kartka od Ani. Przedstawiająca miejscowość związaną z medycyną, bowiem w Trzebnicy jest bardzo znany ośrodek chirurgiczny - Ośrodek Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii, Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej. Ordynator tego centrum to profesor Jerzy Jabłecki, który przeprowadził pierwszą w Polsce operację transplantacji ręki od obcego dawcy.
Profesor Jabłecki był jednym z gości marcowej konferencji portalu PrzypadkiMedyczne.pl we Wrocławiu. Konferencji bardzo dla mnie ważnej, jak również dla całego portalu. Niesamowite spotkanie studentów medycyny z całej Polski, program obejmujący wystąpienie znanej z pierwszego udanego w USA i czwartego na świecie  przeszczepu twarzy profesor Marii Siemionow oraz elity wrocławskich wykładowców. Działo się, oj działo. Od konferencji minęło pół roku, więc dobry czas na pierwsze wspomnienia.

Wystąpienie profesora Jabłeckiego oraz linki do wykładów innych prelengentów możecie znaleźć tutaj: Wystąpienie profesora Jabłeckiego,  Wszystkie materiały z konferencji
Profesor mówił bardzo ciekawie, ale miał olbrzymią konkurencję tego dnia - szczególnie w postaci ginekologa, profesora Karmowskiego. I wielu, wielu innych. To była najciekawsza konferencja na jakiej byłej w życiu. Ja jak ja, ale podobnie mówił profesor Jabłecki, którego przypadło mi zaprowadzić na kolację dla prelengentów po zakończeniu i inni goście.

A to zdjęcie z klubu jazzowego po konferencjii. Ekipa wrocławsko-zabrzańsko-łódzka z profesor Siemionow w centrum.

                     


0 komentarze:

Prześlij komentarz