środa, 28 listopada 2012

Belgia #3 ZagadkaDzisiaj dostałem niezwykła kopertę z Belgii. Zawierała trzy pocztówki o tematyce medycznej, oraz jedną nieco inną. A wszystko od przemiłej autorki bloga My favourite things. W związku z tym postanowiłem nieco urozmaicić blogową konwencję i zamiast pocztówkę opisywać, zadać wam na jej temat pytania.

W zrozumieniu tej pocztówki bardzo pomocny jest napis, ale może nawet bez tego macie jakieś pomysły czego ta kartka dotyczy? Dla podpowiedzi muszę dodać, że bardzo sprytna jest koncepcja jej twórcy. I na pewno pozostawia po sobie mocny przekaz.

Jakieś sugestie? Co jest na pocztówce napisane?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nadszedł czas na komentarz odnośnie rozwiązanej już zagadki. Rzeczywiście pocztówka ta jest reklamą 'pigułki po stosunku'. Chociaż wolałbym ją interpretować nieco ogólniej, jako zachęcającą do rozważnej prokreacji, przypominającą o antykoncepcji nawet w czasie największych miłosnych uniesień. Pisałem razem z kolegą pracę na STN o antykoncepcji wśród polskich kobiet, dlatego tym bliższa jest mi ta tematyka. A patrząc z innej strony - jest to pierwsza pocztówka na której widnieje obraz dwójki uprawiających seks ludzi jaką widziałem ;P

Pocztóweczka zyskała też miejsce w dziale "O medycynie przy kawie i pocztówkach". Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

12 komentarze:

 1. "Są chwile, w których tracą głowę"? :p
  Czy na tej pocztówce uprawia się seks? :D
  Może to 'reklama' kondomów? ;p
  Mają takie poważne czy zamyślone twarze, więc to pewnie coś innego :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Reklama tabletki po stosunku. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nielotna:

  http://www.noodpil.info/

  Tył pocztówki:
  http://dmupdate.blogspot.com/2011_11_01_archive.html

  OdpowiedzUsuń
 4. No dobrze, nic przed wami nie da się ukryć. Co prawda zagadka miała nie polegać na wygooglowywaniu tematu, ale w internecie jest wszystko, więc trudno się dziwić.
  Bejb - fajny tekst. ;)

  Kasia, która pocztówkę mi przysłała przetłumaczyła napis tak: "Są takie chwile, kiedy nie możesz stracić głowy.


  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się, że kartki doszły tak szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ej, wcześniej miałeś chyba inny skan i ja wogóle nie widziałam żadnych postaci na łóżku :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej miałem niewyraźne zdjęcie zrobione własnym aparatem. Pocztówka jest bardzo ciemna i trudno mi było zrobić dobrej jakości zdjęcie.

   A obecny skan wziąłem ze strony podanej przez nielotną.
   Tym większe gratulacje dla ciebie Babe, ze widziałaś same głowy i łóżko i i tak poszłaś w dobrym kierunku.

   Usuń
 7. Zanim przeczytałam co żeście tu wygooglowali doszłam do podobnego wniosku co Babe, z tym że zastanawiałam się z powodu tych głów nad trzema tematami, a nie nad jednym XD Bo mi się to dziwnym trafem skojarzyło, z narkotykami - to spaczenie po wykładzie z patologii społecznych i działania psychotropów, którego jeszcze nie odespałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie , właśnie o takie pomysły mi chodziło.
   Ja nie wiem czy sam bym zgadł, bo popatrzyłem chwilę na pocztówkę - (skojarzenie pierwsze z Dexterem, a później odwróciłem na drugą stronę, gdzie napisane było rozwiązanie.

   Usuń
  2. ok następnym razem sam googlasz :)

   Usuń
  3. No nie, to nie tak z ta interperatacją twoją Kasiu :)

   Na odwrocie kartki z zagranicznym napisem zawsze warto napisać tłumaczenie, jeśli odbiorca tego języka nie rozumie.

   Chodzi o to, że sam powinienem sobie zagadkę zrobić i na drugą stronę nie odwracać. Byłoby ciekawiej. Poza tym tam już wydrukowane same były liczne wskazówki wystarczające w zupełności.

   Swoją drogą chyba dereizm myślenia prezentuję. Sam poszedłem na skróty a od moich blogowych czytelników wymagam zaprzestania korzystania z różnych ułatwień.

   Usuń
  4. masz rację, wszak żyjemy w erze multimedialnej, czego nie da się wygooglać, to nie istnieje (albo zostało wydane w poprzednim stuleciu i trzeba tego szukać w bibliotece)

   Usuń