sobota, 2 czerwca 2012

Polska #58 Kraków też ma EuroKraków nie znalazł się na wąskiej liście 4 polskich miast, w których zostaną rozegrane mecze Mistrzostw Europy. W stolicy Małopolski na czas turnieju zamieszkają i będą trenować jednak aż trzy wielkie europejskie potęgi piłki nożnej. Holendrzy będą przebywać w hotelu 'Raddison Blu', a jako obiekt treningowy wykorzystają stadion Wisły Kraków. Po drugiej stronie Błoń rozlokują się Włosi, którzy wybrali stadion Cracovii. Jakby tego było mało, na Kraków uparli się także Anglicy i nie zraża ich to, że będą musieli najprawdopodobniej trenować na stadionie Hutnika Kraków, który z obiektami Wisły i Cracovii równać się nie może. Reprezentanci Anglii zamieszkają prawdopodobnie w hotelu "Stary" tuż przy krakowskim Rynku Głównym.

Pierwszy raz w historii tak dużego turnieju w jednej aglomeracji zamieszkają zawodnicy trzech kadr narodowych. W światowych mediach (od maltańskich po wietnamskie) o Krakowie pisze się więcej niż o głównych arenach Euro 2012. Głównie dlatego, że piłkarze Anglii, Holandii i Włoch pod Wawelem mogą trenować i spędzać wolny czas nawet przez... cały miesiąc.

Krakowscy fani liczą, że będą mogli zobaczyć gwiazdy światowego futbolu np. podczas kawy na Rynku Głównym. "Koniec izolacji Anglików!" - ogłosiły brytyjskie tabloidy. Podczas MŚ w RPA reprezentanci ćwiczyli w zamknięciu i szybko odpadli. W Krakowie selekcjoner Roy Hodgson ma dać podopiecznym więcej swobody.

Choć reprezentanci Anglii zamieszkają w ścisłym centrum na ul. Szczepańskiej, to przed ich hotelem zostaną postawione barierki, które odgrodzą piłkarzy od fanów. W brytyjskich tabloidach już zacierają ręce, bo zdaniem dziennikarzy zawodnicy i ich partnerki dadzą znać o sobie podczas zakrapianych imprez.

Problem w tym, że paparazzim nie udało się wytropić słynnych WAG's podczas np. mundialu w RPA, bo bawiły się za zamkniętymi drzwiami klubów. W 2004 roku podczas Euro w Portugalii fotografowie razem z kibicami czekali pod jedną z knajp na partnerki piłkarzy, ale ostatecznie musieli obejść się smakiem. Specjalnie wynajęty autobus podjechał bowiem pod tylne wyście. Podobnie może być w Krakowie. Przed Euro 2012 dziennikarze poważnych gazet z Wysp Brytyjskich piszą, że reprezentanci Anglii raczej nie opuszczą "złotych klatek".

Każda z reprezentacji pokaże się kibicom na żywo tylko raz. Od dziś fani mogą odbierać bezpłatne wejściówki (dwie dla jednej osoby) na treningi otwarte Anglików (8 czerwca), Holendrów (6) i Włochów (5). Wejściówki będą dostępne w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11, ale też w kasach stadionów Wisły i Cracovii.

2 komentarze:

  1. I tutaj niestety Poznań jest wielkim przegranym. Wyładowaliśmy masę pieniędzy na inwestycje, a tutaj raptem 3 mecze grupowe, drużyny z nie najwyższej półki. Do tego nie ma żadnego ćwierćfinału. Irlandia to kibice głównie samolotami przylecą na sam mecz, Włosi będą mieszkać raczej w Krakowie a Chorwacja wielu kibiców nie wysyła.
    Każdemu marzyłaby się Anglia i Holandia właśnie, bo ci kibole najwięcej pieniędzy zostawiają.

    OdpowiedzUsuń
  2. Życie jak widać sprawiedliwe nie jest. Mimo wszystko uważam, że Kraków bardziej na Euro zasługiwał, więc dostał fajną rekompensatę.

    OdpowiedzUsuń