niedziela, 20 stycznia 2013

Polska #97 Puszcza Białowieska z dawnych latW ostatnim czasie na blogu pojawiały się kartki z miejsc egzotycznych - Korei Południowej, Kataru czy nawet Łotwy, Singapuru  W dawnych czasach, z których pochodzi prezentowana dziś pocztówka nawet nie myślałem, ze zgromadzę taką kolekcję. Jak widać różnie się to w życiu układa

Nie zmienia to jednak faktu, ze bardzo cenie sobie trzy moje 'żubrowe' pocztówki, które przywiozłem z licealnej 'zielonej szkoły' w okolicach Puszczy Białowieskiej. Dziś pierwsza z nich. Można by rzec, że niepowtarzalna wręcz mapcard. Mam do niej duży sentyment.

Puszcza Białowieska to ostatni nizinny las na Niżu Europejskim. Las, który powstał bez udziału człowieka i w którym od tysięcy lat trwają naturalne procesy ekologiczne. Las z ponad 12 tysiącami gatunków zwierząt. To tu ocalono żubry, które w XVIII wieku niemal całkowicie wyginęły.


1 komentarze:

  1. A miałam Ci ostatnio pisac, że ja się chyba Puszczy Białowieskiej nie doczekam, ale mi komputer zacięło i w końcu nie dodałam tego komentarza. Dzisiaj za to mogę dodać bardziej aktualny - doczekałam się jednak!

    Bardzo podobną do Twojej posłałam do Portugalii, jako wymianę UNESCOWA. Nie dziwię Ci się, że masz do niej sentyment.

    OdpowiedzUsuń