niedziela, 9 czerwca 2013

Łódź - Mural Łódzki Park Kultury i Wypoczynku
Pora wrócić do dawno zapomnianego cyklu pocztówek prezentujących łódzkie murale.

Mural zachęcał do odwiedzenia parku na Zdrowiu, gdzie do dziś są takie atrakcje jak ZOO czy Lunapark. Kompozycja, przywodząca na myśl słoneczko, miała swój dalszy ciąg na sąsiedniej ścianie, będący lustrzanym odbiciem widocznego motywu. Reklama zaprojektowana przez Zdzisława Beka, a zrealizowana ok. 1977 roku przez Zenona Adamkiewicza.

Dziś mural prezentuje się tak:

A prawie naprzeciwko znajduje się inny mural, nie uwzględniony w akcji "Śladami Łódzkich Murali. Moim zdaniem też niczego sobie.3 komentarze:

 1. murale hmmm nie znam się nie czuje, ale jaki nowy design bloga :) fajny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuje, dziękuje.

   Postanowiłem nieco uporządkować bloga.
   Grafika która pojawiła się w polu tytułowym od dawna chodziła mi po głowie. A gdy już ją wstawiłem wiele osób powiedziało mi, że tego od dawna brakowało, a wcześniej blog wyglądał na niedopracowany!!
   Może i racja. Ale wcześniej nikt mi takich sygnałów nie przekazywał i musiałem sam dojrzeć do tej decyzji. Więc nawet lepiej.

   Pewnie zauważyłeś też delikatne poszerzenie zarówno obszaru w którym piszę posty, jak i pola paska bocznego.

   Poza tym wyrzuciłem kilka pierdółek z paska bocznego przez co blog zyskał na czytelności i przejrzystości. Tak mi się przynajmniej wydaje. I zwiększenie czcionki paska bocznego.

   Warto czasem wprowadzać zmiany. Teraz mi się blog bardziej podoba.
   Ale podstawy pozostają nienaruszalne: szablon, czarne lub ciemniejsze motywy, prowadzenie 'etykietologii', część poświęcona Łodzi. I przede wszystkim styl pisania postów.

   Także mam nadzieję, ze zanim skończę specjalizację (której jeszcze nie zacząłem) mój blog osiągnie milion wyświetleń. Teraz ma trochę ponad 160 tysięcy.

   Usuń
 2. Pamiątka po moim wujku;) Miał jeszcze swój udział przy "Pewexowskim motylku";)

  OdpowiedzUsuń