sobota, 21 grudnia 2013

Łódź - mnóstwo... imprez biegowych
Tak wiem, nudny się ostatnio robię. Ale o możliwościach licznych biegowych startów w Łodzi nie sposób nie napisać. Jako że koszula bliska ciału zacznę od tych zawodów, w których sam wziąłem udział.

1. Łódź Park Tour - genialna, niemal bezpłatna (8 złotych) forma biegu na orientację. Biegu po bardzo atrakcyjnych rejonach jak Księży Młyn, Kampus UŁ, czy może mniej znany ale rewelacyjny Park Zaruskiego i jego okolice. I właśnie w tym ostatnim miejscu miałem okazję pierwszy raz wystartować z czołówką na głowie, z chipem na palcu i mapą w ręku. Było rewelacyjnie. Chociaż na trzech punktach kontrolnych straciłem zdecydowanie zbyt wiele czasu, żeby być w pełni zadowolonym.
http://orientuslodz.pl/nasze-zawody/lodz-park-tour

2. Parkrun Łódź. Co tydzień w sobotę o 9.00, w Parku Poniatowskiego ponad 100 osób staje na linii startu biegu na 5 kilometrów. Dwa okrążenia po 2,5 kilometra ściślej mówiąc. Profesjonalny pomiar czasu, możliwość zmierzenia się z zawodnikami wszelkiego pokroju, wiele atrakcji dodatkowych. A wszystko zupełnie za darmo. Tam po prostu trzeba bywać.
Dzięki Parkrunom 5 kilometrów staje się jednym z moich ulubionych dystansów. Dzisiaj udało mi się nawet poprawić rekord życiowy, pomimo słabej formy i ciężkiego biegu.
http://www.parkrun.pl/lodz/

3. Grand Prix Łodzi, w Parku 3 Maja. Bieg na 5 km albo nordic walking na 5 km. Grand Prix Łodzi to akurat zawody, na które jeszcze się nie skusiłem. Dużo błota... Wpisowe... Nie opłaca się.Wiem, wiem - marudzę. Ale z czegoś w końcu trzeba zrezygnować.
http://www.gplodzi.pl/

4. Wycieczki biegowe Accenture i Szakali
Kolejna świetna sprawa. Ale dla ludzi, którzy mogą własnym autem pod Las Łagiewnicki podjechać, przebrać się w samochodzie, zostawić rzeczy. Dla mnie Las Łagiewnicki bez szatni w zimę zupełnie w grę nie wchodzi. Mimo to planowane na jutro 20 kilometrów w mocnym tempie kusi bardzo. Szkoda...
http://biegampolodzi.pl/szakale-balut/sciezki-biegowe-accenture-i-szakali-biegamy-caly-weekend

5. Bieg Sylwestrowy
Ciekawa opcja. Jeszcze rozważam to 10 kilometrów, ale przypada w okres planowanego roztrenowania. Poza tym około 10 km nie robi takiego wrażenia jak atestowane przez PZLA 10 km.
http://biegampolodzi.pl/szakale-balut/sciezki-biegowe-accenture-i-szakali-biegamy-caly-weekend

0 komentarze:

Prześlij komentarz