czwartek, 12 grudnia 2013

Łódź - Znamy już trasę Maratonu Dbam o Zdrowie


Wyczekiwałem momentu kiedy zostanie przedstawiona trasa tegorocznego łódzkiego maratonu. I stało się to właśnie dziś na poznanym przeze mnie całkiem niedawno Hotelu Double Tree by Hilton klik.
Trasa wygląda tak:


Tu mapka w większym formacie: klik

Jest ulica Maratońska, są okolice ZOO i Ogrodu Botanicznego, jest i Las Łagiewnicki, który już na zawsze będzie kojarzył mi się z Półmaratonem Szakala. A organizatorzy postarali się, żeby z Lasu Łagiewnickiego wybiegać mniej więcej na półmetku, czyli jakby nie patrzeć swoistym półmaratonie... W skład tegorocznej trasy wchodzą również okolice Manufaktury, Park Staromiejskiego, ulica Pałki i ulica Wycieczkowa. Trasa zapowiadana jest na płaską i szybką i taka de facto chyba będzie. Zobowiązuje to do pokuszenia się o godny czas na mecie

Właśnie. Dobry czas może być tylko i wyłącznie wynikiem dobrych przygotowań. Jak do tej pory różnie to z tym u mnie bywa. Na plus na pewno mogę zaliczyć mini obóz kondycyjny w Ustroniu, jaki Unia Europejska całkiem przypadkowo mi sprezentowała, oraz starty w Parkrunach w Parku Poniatowskiego. Zamierzam też wziąć udział w dwóch zbliżających się ossłonach Pucharu Maratonu: biegu na 15 km i na 25 km.

Ale jest jeszcze coś. Dzisiaj ruszyły zapisy na Półmaraton Pabianicki. Zbieg okoliczności? Myślę, ze organizatorzy tego ostatniego mają głowę na karku i liczą na obecność wielu kwietniowych maratończyków na swoim biegu
2 marca jest Puchar Maratonu na 25 km, 23 marca Półmaraton Pabianicki, 13 kwietnia Maraton Dbam o Zdrowie. Zastanawiam się, czy aby za dużo tych startów by dla mnie nie było. 25 kilometrów na pewno pobiegnę - opłata startowa to tylko 20 złotych, a dystans bardzo ciekawy. Ale ten półmaraton. Cztery dyszki, równo 3 tygodnie przed moimi pierwszymi w życiu 42 kilometrami 198 metrami.. Trzeba to dobrze przemyśleć.

1 komentarze:

  1. kartka bardzo mi się podoba :)
    a co do tych wszystkich biegów to życzę powodzenia ^^

    OdpowiedzUsuń