niedziela, 23 października 2011

Anglia #3 Ślub Williama i Kate


The Duke and Duchess of Cambridge
Royal Wedding, 29th April, at Westminster Abbey, London.

Świetna pocztówka z niezwykle medialnego wydarzenia. Ślub następcy tronu brytyjskiego, w dodatku z tak piękna i budzącą kontrowersje panną młodą... Local beauties jako jedna z etykiet dla tej kartki związana z Kate chyba nie może dziwić nikogo.
A pocztówkę wygrałem w Loterii królewskiej, którą zorganizowała Ania. I bardzo jej dziękuję za sam pomysł loterii.

Ślub księcia Walii to wydarzenie, którego dokładny opis możemy znaleźć nawet na Wikipedii: klik. Internetową transmisję na oficjalnym kanale monarchii brytyjskiej na YouTube obejrzały prawie 2 miliardy osób. Na uroczystość przybyło 46 monarchów i przedstawicieli rodów panujących spoza Wielkiej Brytanii. O ślubie, o kontrowersjach związanych z Kate i swojego rodzaju mezaliansem popełnianym przez Williama mówiło się wszędzie. On - następca tronu brytyjskiego, ona - absolwentka historii sztuki, była stewardessa. Zachwycająca... I odbył się ślub, który kosztował 20 milionów funtów.

Poprzedni wpis na blogu dotyczył bociana, który przynosi dzieci. Ten jest o ślubie, ciekawe... Przy kolejnej kartce można by się cofnąć do zaręczyn, ale odbyły się w Kenii. A nie mam jeszcze żadnej pocztówki z Afryki. Wyśle ktoś, wyśle? ;)
0 komentarze:

Prześlij komentarz