sobota, 19 listopada 2011

Japonia #30 Rzepak (Gotochi Card)


Tydzień z Gotochi, dzień 6, Chiba, Seria 2, Rzepak

Dzisiaj kartka, która niezbyt przypadła mi do gustu. Ale kolejna (już 10) prefektura do kolekcji i nie ma co wybrzydzać. Rzepak znalazł się też nie przypadkowo jako jeden z reprezentantów Chiby. Nanohana, bo tak w języku japońskim brzmi nazwa popularnej rośliny oleistej jest kwiatowym symbolem prefektury. Dosłownie wszędzie w tym rejonie można spotkać pola porośnięte rzepakiem, który cieszy oczy przechodniów swoim ciepłym, żółtym kolorem.

Chiba wchodzi w skład południowego regionu Kanto. Pozostałe trzy składowe autonomiczne rejony tego obszaru to prefektury Tokio i Kanagawa oraz Fuji-kawaguchoko Town.  South Kanto stanowi polityczny, ekonomiczny i gospodarczy rdzeń Japonii. Chiba ma około 6 mln ludności, co daje jej 6 miejsce, wśród 47 prefektur Japonii


3 komentarze:

  1. Czemu nie przypadła Ci do gustu, że kwiatek? Akurat tę chciałabym ze względu na to, że to rolnicza roślina, a lubię wszelkie odnośniki do rolnictwa! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię sobie chyba czasem ponarzekać. Generalnie nie jest zła. I całkiem ładnie wygląda. Ale wolę poziome Gotochi, bo te pionowe są mniejsze.

    OdpowiedzUsuń
  3. I wszystko jasne :) I chłopaki pewnie wolą architekturę od kwiatków i motylków! :P

    OdpowiedzUsuń