poniedziałek, 20 lutego 2012

Tajwan #5 Taiping Mountain


Tę pocztówkę dostałem do ręki, prosto od listonosza, na którego akurat trafiłem. Przywędrowała z Tajwanu, w ramach postcrossingu, a zajęło jej to 7 dni. Samo zdjęcie przypomina mi jakiś bardziej egzotyczny kraj w typie Kambodży czy Wietnamu. A w rzeczywistości kartka przedstawia całkiem dobrze znane mi (pocztówkowo) azjatyckie państwo, które kiedyś zbuntowało się przeciw komunistycznym Chinom. I teraz jego mieszkańcy wiodą całkiem ciekawe i jakieś takie prostsze, pozbawione pędu a za to pełne wolności życie.

Podpis na odwrocie dzisiejszej pocztówki to: Taipingshan Forest Recreation Area, Yilan. Jeśli ktoś uważa to miejsce za piękne i warte poznania ma już wszystkie niezbędne wskazówki do znalezienia interesujących go szczegółów, zdjęć itp. na ten temat. Ja napiszę parę zdań gwoli tradycji.

Taiping jest jednym z 3 największych lasów na wyspie Tajwan (dawniej Formoza). Pełen dzikiej roślinności, niezwykłe czystej przyrody - kwintesencja ekologii. Las powstał wokół góry o tej samej nazwie, sięgającej swym szczytem na wysokość 1950 metrów nad poziomem morza. Powierzchnia  Taipingshan Forest Recreation Area wynosi  12 tysięcy 631 hektarów. Turyści i mieszkańcy okolic odwiedzają go przez cały rok, ponieważ każda kolejna pora roku odkrywa inne walory tego cudu natury.
ecreation.forest.gov.tw/RA_En_JP/0100001/RA_En-01.htm4 komentarze:

 1. what beautiful postcards you have,i do postcrossing,I wish to receive cards as beautiful as your, i´m following your blog
  visit and follow my blog : http://worldpostcardsblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ładna karteczka.

  hmm, a gdyby tak śląsk się zbuntował i stał się osobnym krajem...? XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że porównania nie ma.

  Chiny są złee, Są komunistyczne, ograniczają i nagminnie łamią swobodę i wolność swoich obywateli. Regulują nawet ile możesz mieć dzieci.

  A Polska to fajny kraj. Nie ma powodu do buntu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Martina nie gadaj bzdur, ja nie chcę żyć w jakimś Hanysowie :D A kartka jest bardzo ładna!

  OdpowiedzUsuń