sobota, 3 marca 2012

Ukraina #2 Mądrości życiowe


Pocztówka od Kasi, czy też Katii - Ukrainki, która uczy się języka polskiego. Na odwrocie znajduje się duży, fabryczny napis Ukraine, więc można kartkę tę potraktować jako przesłanie, wysyłane przez naszych wschodnich sąsiadów. Jakby nie patrzeć powyższe motywujące cytaty w języku angielskim podobają mi się bardzo. Sam stoję przed ważnym życiowym 'momentem'. Powoli kończę studia, niedługo będę musiał zdecydować o swoim stażu podyplomowym, o wyborze specjalizacji i rozwoju kariery zawodowej. Życie prywatne również postawi przede mną kolejne wyzwania. W takich sytuacjach trzeba przede wszystkim zachować spokój, pozostać sobą, przemyśleć jakie ma się priorytety i co chce się osiągnąć. Dopilnować aby w gąszczu ważnych decyzji i wyborów nie uciekło coś naprawdę ważnego. Jak widać czasem kawałek papieru przysłany zza wschodniej granicy może o tym przypomnieć.

This is your life. If you don't like something change it. Czasem bardzo trudne do zrealizowania, ale jakie prawdziwe. Trzeba włożyć maksymalnie dużo starań w spełnienie naszych marzeń, ale trzeba też żyć teraźniejszością i udoskonalać detale codzienności  Zmiany, im większe, tym bardziej potrafią  zaboleć. Ale zwykle na krótko, a osiągnięty cel może przywrócić nam cel i piękno życia.

Do what you love, and do it often. Święta prawda. Życie jest krótkie i szkoda czasu na zastanawianie się, czekanie aż przyjdzie odpowiedni moment. Jeśli coś prawdziwie sprawia nam przyjemność warto dążyć dalej w tym kierunku.  Jedną z rzeczy, które bardzo lubię jest zbieranie pocztówek i pisanie na ich temat na blogu. Może nie jest to czynność, którą kocham, ale na bardziej intymne tematy nie będę schodził...

If you have don't enough time stop watching TV. Tak się składa, że mieszkając w akademiku telewizji nie oglądam zupełnie, ale czas jaki spędzam na surfowaniu w internecie można by zdecydowanie ograniczyć. Telewizja, internet i inne media są bardzo fajne i pomocne, ale tylko, gdy stanowią dodatek do naszego życia, a nie zaczynają wypełniać je po brzegi.

If you are looking for a love of your life, STOP. It will find you once you start doing things you love. To też jest prawda. Osoby która mają swoją pasję, odnalazły sens życia, do niczego nie wzdychają ani tęsknią mają magiczną siłę przyciągania do siebie pokrewnych dusz. A jak taka duszyczka ładne spódniczki nosi i ma ponętne kształty można do listy 'love of your life' dodać kolejny podpunkt. Albo nagłówek.

Start doing things you love. Stop analyzing, all emotions are beautiful. Życie jest tak nieprzewidywalny, że żadne analizy nie mają szansy zastąpić prawdziwego działania. Często boimy się że wszystko pójdzie źle i zamiast postawy aktywnej przyjmujemy bierną

Live is simple! Cóż w nim może być skomplikowanego?
When you eat, apreciate every last bite! Dosłownie, i w przenośni!

Open you mind, arms and heart for new things and people. Czasem łatwiej powiedzieć niż zrobić, bo człowiek z natury nieufny jest. Warto się czasem przełamać, bo korzyści mogą być ogromne.

We are united in our differences. Każdy człowiek jest inny i paradoksalnie dzięki temu możemy się zrozumieć, bowiem uczymy się przezwyciężać bariery, które nas dzielą.

Travel often. Podróże zagraniczne czy nawet dłuższy wyjazd w góry lub nad morze na razie nie są zbyt wysoko na liście moich priorytetów. Mam nadzieję, że kiedyś ulegnie to zmianie. Podróże sa fajne. Pozostawiają wiele wspomnień, uczą, bawią. Podróże pocztówkowe w pewnym stopniu różnie. Pod tym wzgedem podróżuję niemal codziennie.

Getting lost will have you find yourself. W sytuacjach kryzysowych jesteśmy zdani tylko na siebie. Ujawniają się przy tym nasze zalety, jak i pewne wady. Zalety możemy sobie dzięki temu uzmysłowić, wady potraktować jako przedmiot dalszego rozwoju.

Life is about the people you meet, and things you create with them so go out and start creating. Przyjemnie jest stworzyć coś własnego. Jeszcze przyjemniej zebrać grupkę ludzi i przy ich pomocy dokonać czegoś fajnego.

Life is short. Więc nie ma co tracić czasu! To jak wykorzystamy nasze życie zależy tylko i wyłącznie od nas.

Live your dream and share your passion! Myślę, że każdy człowiek ma wiele 'takich' marzeń i pasji. Będę się powtarzał, ale w końcu rozważań dziś nastał czas. Jedną z moich pasji jest zbieranie pocztówek i pisanie tego bloga więc będę w tym działaniu konsekwentny.

A to 'tylko' jedna pocztówka z Ukrainy przecie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz