sobota, 12 maja 2012

Japonia #57 Japońska kultura


Pocztówka, której skan możecie oglądać powyżej przedstawia 'Meiji Shrine'.  tym miejsc, w maju i listopadzie muzycy i tancerzy wykonują tradycyjny obrzęd Bugaku. Tu widzimy jeden z jego elementów - taniec Hasen.

Dzisiaj z okazji urodzin wybrałem się na Majówkę w Ogrodzie Botanicznym, poświęconą tradycjom i kulturze japońskiej. Mimo kiepskiej pogody wyniosłem z tego dnia same miłe wrażenia. Miałem okazję postrzelać z tradycyjnego japońskiego łuku, wypróbować technikę czerpania papieru, obejrzeć pokaz Aikido oraz ceremonię parzenia herbaty. Tajniki ogrodu poznałem w czasie dwugodzinnej wycieczki z panią przewodnik, która pokazała nam również na codzień niedostępną odwiedzającym ogród pracownię nasion.Moje imię po japońsku
2 komentarze:

 1. Zdążyłam: : sto lat, stoooo laaat ;) Wszystkiego najlepszego, zdrowia przede wszystkim, jako przyszły lekarz dobrze wiesz, że jest bardzo ważne, szczęścia, miłości, spełnienia marzeń, mnóstwo powodów do uśmiechu, udanej sesji egzaminacyjnej (i szybkiej) i jak najfajniejszych pocztówek, w tym dużo medycznych :)
  Ps. Jak Ci poszło w tym turnieju siatkówki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje.

   Na turnieju bez szału. Zakończył się dla nas po pierwszym meczu, w którym przegraliśmy z późniejszymi srebrnymi medalistami.

   Usuń