środa, 6 czerwca 2012

Polska #61 Stadion Miejski w PoznaniuCałkiem unikalna i ładna pocztówka posłuży mi dzisiaj jako narzędzie do pierwszej prezentacji czwartego z polskich stadionów na Mistrzostwa Europy 2012. Prace przy jego budowie rozpoczęły się w 1968 roku. Jak większość stadionów rodem z eopki PRL, został wybudowany na usypanym wale ziemnym, na którym później ukształtowano betonowe miejsca na ławki i koronę stadionu. Dziewięć lat temu zaczęto jego modernizację. Na wszystkich trybunach zamontowano nowe składane krzesełka. Są one szersze niż poprzednie, dlatego też pojemność stadionu ma nieco ponad 41 tysięcy,a nie jak wcześniej 45 tysięcy.

Poznań będzie gościł drużyny grupy C, ale nie przyjedzie tu największy faworyt tej grupy - Hiszpania. Aktualni mistrzowie Europy na wszystkie swoje spotkania wybiegną na murawę PGE Areny w Gdańsku. Poznań natomiast stanie się miejscem zażartego boju reprezentacji Włoch, Chorwacji i Irlandii o awans do dalszej fazy rozgrywek. Grupa C to zapowiada się na bardzo wyrównaną. Trzeba też pamiętać, że większość hiszpańskich gwiazd jest zmęczona sezonem, a podopieczni del Bosque zagrają bez Villi i Pyola. Będą niespodzianki? Czas pokaże.

Ja sam nigdy w Poznaniu nie byłem. Z okazji Euro tez chyba nie będę miał okazji odwiedzić tego miasta. Takie życie - cóż poradzić. Może uda mi się odwiedzić Warszawę i Wrocław w czasie mistrzostw, ale \3 poznańskie dni piłkarskie" nie wchodzą raczej w grę z powodu sesji. Niektóre uczelnie skończyły rok akademicki przed dniem otwarcia ME. Moja nie.

Zapraszam na wirtualny spacer po stadionie: klik3 komentarze:

  1. Największa pieczarka w Polsce. Ten stadion to tragedia. Byłem na nim jeszcze 1,5 miesiąca temu na meczu Kolejorza i na widok wielu rzeczy ręce opadały.

    OdpowiedzUsuń
  2. Aaa! Jeszcze patrzę na to środkowe zdjęcie. Wizualizacja celowa od strony trybuny nr II, bo z przeciwnej dach jest niżej i psuje cały urok stadionu. Kartka też od tej lepszej strony- po prawej widać na koniuszku słabo zauważalny uskok na niżej położoną membranę- tragedia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Pechowo z tym tramwajem krakowskim, mogłam jednak wybrać inną, też przez Ciebie favniętą ;) Pamiętam, pamiętam o tym typowaniu, jednak zbierałam jeszcze danego, do tego by najlepiej wytypować :D Zaraz wytypuję ;)

    OdpowiedzUsuń