czwartek, 7 czerwca 2012

Polska #62 Stadion Narodowy czeka

Obiegówka po wszystkich polskich arenach Euro dobiegła końca. Nadszedł czas na stadion najważniejszy. Najlepiej prezentuje się on na kartce autorstwa Janka Walczewskiego: klik, ale na tej też niezgorzej. I co najważniejsze - za dnia. Widać więcej szczegółów.

Stadion Narodowy zbudowany został w miejscu, gdzie wcześniej stał Stadion Dziesięciolecia Lokalizacja od początku wzbudzała kontrowersje - nie brakowało zwolenników postawienia Narodowego na Służewcu. Ostatecznie powstał w samym centrum Warszawy. Jest wielofunkcyjną areną i oprócz piłkarskiej może gościć inne wielkie imprezy masowe czy koncerty. Dodatkowym atutem kompleksu są ogromne powierzchnie komercyjne, w których znajdzie się między innymi największe w Warszawie centrum komferencyjne.

Stadion w liczbach:
Liczba miejsc dla widzów: 58 Tysięcy. Na pytaniu o to, odpadłem w konkursie wiedzy piłkarskiej organizowanym przez KIA Motors w Manufakturze jakiś miesiąc temu, strzelałem, ze stadion może pomieścić 55 tysięcy widzów, a można było pomylić się o ... 2 tysiące...
Ilość spotkań na tym obiekcie: 5, 3 mecze grupowe, ćwierćfinał i finał
Koszt budowy: 1 miliard 752 miliony PLN
Czas budowy: wrzesień 2008 - luty 2012
Strefa kibica: 100 000 osób
Ogólna powierzchnia dachu, wraz z elementami rozsuwanymi: około 4 hektarów
Długość wszystkich schodów: 10 kilometrów

Więcej informacji: tutaj.

1 komentarze:

  1. Pocztówkę takową posiadam też :) Byłam ostatnio nawet pod stadionem, właśnie tylko pod :( bo do środka nie wpuszczają.

    Pozdrowienia!

    OdpowiedzUsuń