piątek, 8 czerwca 2012

Polska #63 Do boju Polsko!Dziś jest ten dzień!

O godzinie 18.00 na Stadionie Narodowym Reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną narodową Grecji, a o 20.45 w ciekawym dla dalszego układu naszej grupy meczu Rosja zagra z Czechami we Wrocławiu. Czekaliśmy bardzo długo na początek turnieju i wreszcie nadszedł. Mam wysokie oczekiwania co do całych Mistrzostw i postawy Reprezentacji Polski. Bo kiedy, jeśli nie teraz?

Reprezentacja ma klasowych piłkarzy - bramkarza Arsenalu Londyn, zgraną trójkę z Borussii Dortmund, trzymających linię defensywmą dwóch naturalizowanych piłkarzy, niezłych Obraniaka i Rybusa. Selekcjoner też wreszcie jak może się wydawać odpowiedni i sympatyczny. Martwi tylko, już po raz kolejny przed wielka impreza przygotowanie kondycyjne naszych piłkarzy. W ostatnich meczach Biało-Czerwoni byli wolni, mieli opóźniony start do piłki, brakowało im formy. A na tydzień przed mistrzostwami powinni kolokwialnie mówiąc 'śmigać". Miejmy nadzieję, że na Grecję odzyskają trochę świeżości.

1 czerwca dostałem przemiłą kopertę z Ukrainy. Zawierała 6 pocztówek oraz 2 magnesy na lodówkę. Ale jakie. Z bohaterami bajki: "Kozacy". Oglądałem tą bajkę kiedyś w dzieciństwie, ale wyciągając magnesy z koperty nigdy bym postaci z niej nie skojarzył: klik. Na szczęście z pomocą przyszła Beata i dzięki temu po raz kolejny obejrzałem tą uroczą, radziecką bajkę futbolową. Może Wojciech Szczęsny do Kozaka z kapeluszem podobny nie jest, ale reszta bajkowej ekipy w biało-czerwonych barwach prezentuje się znakomicie. Czy to znak? Polska myśl taktyczna zatrymfuje? :)

Oby. Dziś wiara całego narodu i doping kibiców na stadionie bardzo się przyda. A wszystko i tak w nogach piłkarzy. Nie mogę się doczekać.
2 komentarze:

  1. Co prawda nie zbieram kartek z flagami, ale ta mi się podoba. Jeszcze nie widziałam trójwymiarowej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem załamany występem Polaków w meczu z Grecją. Wynik szczęśliwy, ale styl gry nie wróży nic pozytywnego na kolejne 2 mecze.

    OdpowiedzUsuń