sobota, 9 czerwca 2012

Ukraina #6 Stadion Olimpijski w KijowieNie napiszę nic o wczorajszych pierwszych meczach Mistrzostw Europy - bo w momencie gdy redaguję tego post, jeszcze nie zostały one rozegrane. Jestem teraz w domu rodzinnym, nie mam swobodnego dostępu do internetu, ale mimo wszystko postanowiłem napisać - z wyprzedzeniem - posta otwierającego niejako Euro na Ukrainie. Co prawda dziś jeszcze bez udziału reprezentacji współgospodarzy turnieju i na obiektach we Lwowie i Charkowie, ale za to z udziałem zespołów z 'grupy śmierci'.

Na stadionie uwiecznionym na pocztówce odbędzię się finał Mistrzostw Europy. Jest to największa arena mistrzostw. Wszystkie spotkania grupowe rozegra tutaj  reprezentacja.... Szwecji.
Historia zmodernizowanego na potrzeby imprezy obiektu sięga lat 20. ubiegłego wieku. Od momentu powstania najważniejszy z ukraińskich stadionów piłkarskich był wielokrotnie przebudowywany. W czasach, gdy na trybunach nie trzeba było montować krzesełek, mieścił ponad 100 tysięcy ludzi. Teraz także jest jednym z największych stadionów świata. Został wyposażony w bieżnię lekkoatletyczną, dzięki czemu będzie mógł gościć również inne imprezy.

Pojemność stadionu: 70 000 miejsc
Strefa kibica: 100 000 osób
Koszt budowy: 1 miliard 800 milionów PLN2 komentarze:

  1. Nie podobają mi się stadiony na których jest bieżnia wokoło. Dla mnie stadion piłkarski ma być tylko piłkarski- małe pobocze, wysokie trybuny, tak aby kibic był jak najbliżej wydarzeń na boisku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja własnie wróciłem do "Dostępu do świata'

    Masz racje Zbyszku - ale to w końcu stadion olimpijski - bieżnia z założenia musi być.

    OdpowiedzUsuń