niedziela, 28 października 2012

Filipiny #1 Słońce, palmy, ciepła woda

Za oknem biało. Od wczoraj w Polsce  zima w wersji: "sporo śniegu i oscylująca w granicach zera temperatura". Na blogu jednak najmniejszych oznak morzu na razie nie przewiduję. Wręcz przeciwnie. Zapraszam na wędrówkę po Filipinach. A wszystko za sprawą energetycznej pocztówki od Edge'a Azurina, bardzo sympatycznego i bezpośredniego użytkownika jednego z popularnych portali społecznościowych.

Filipiny to państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji. Zajmuje Archipelag Filipiński na Oceanie Spokojnym. Stolicą kraju jest Manila, a na jego terenie używa się około 170 języków. Filipiny zajmują 72 miejsce na liście państw świata pod względem powierzchni. Dwa miejsca za Polską. Natomiast ponad 90 milionów mieszkańców daje Filipinów bardzo wysokie, 12 miejsce w odpowiednim zestawieniu. Może to nie wynik godny Bangladeszu (93->7), ale gęstość zaludnienia w porównaniu do Polski robi wrażenie. A jak wiadomo koszula najbliższa ciału.

JAk wygladają Filipiny od kuchni? Bladego pojęcia nie mam. Ale w tych rejonach geograficznych odsyłam zawswze do swietnego bloga . Coś się na nim zawsze znajdzie: klik1 klik2klik3. Oraz z mniej sprawdzonych źródeł: klik3 komentarze:

  1. U mnie śniegu brak, jedynie deszcz i wiatr - typowo jak na tą porę roku ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam,ma Pan moze podwojne Gotochi z Aichi? Chetnie wymienie na inne Gotochi ktorych Pan nie ma, kontakt fiatfiatfiat@seznam.cz

    OdpowiedzUsuń
  3. Ech, przy pogodzie za oknem można sobie przy takich widoczkach pomarzyć o lepszym świecie ;)

    OdpowiedzUsuń