poniedziałek, 1 października 2012

Singapur #14 Rok Smoka, odsłona singapurska


Chiński Rok Smoka niedługo będzie zbliżał ku końcowi, a moje unikalne pocztówki z Singapuru, ze Smoczej Wystawy przygotowanej specjalnie dla dzieci jakoś nie mogą 'dopchać' się na bloga. Trzeba coś z tym zrobić. Jak pisze sama Kura, singapurskie smoki są oswojone i bardzo przyjazne. I zdecydowanie nadają się do zaprezentowania ich szerszej publiczności.

Smok był symbolem chińskiego imperatora. Tron imperatora był nazywany „Smoczym Tronem” i według zwolenników konfucjanizmu, na ideał całej ziemi powinien mieć wpływ błyszczący przykład życia imperatora. Ludzie urodzeni w roku Smoka są dobrego zdrowia, tryskają energią, długo żyją, łatwo się irytują, są niecierpliwi i zawzięci.

Z drugiej strony są godne zaufania, szczere, odważne i pewne siebie. Są perfekcjonistami i wymagają tego samego od innych. Zawsze starają się pokazać swoje pozytywne cechy, ale czasem przesadzają ze swoją rolą jako błyszczących przykładem. W życiu smoki są nieugięte i odnoszą sukcesy czymkolwiek się zajmują. Pośród dwunastu znaków zodiaku są uważane za najbardziej ekscentryczne osoby. Pasują do osób urodzonych w Roku Szczura, Koguta, Węża lub Małpy.

Posty o podobnej tematyce: klik1klik2,

Swoją drogą może warto zapoznać się z artykułem na temat Singapuru, który w sobotę pojawił się na głównej stronie Onetu: Dwa oblicza Singapouru. Dosyć oryginalny tekst. Nawiązując do dzisiejszej pocztówki można powiedzieć, ze przedstawia bajkowe oblicze tego azjatyckiego kolosa gospodarczego. Na blogu Azja od kuchni.

0 komentarze:

Prześlij komentarz