wtorek, 11 czerwca 2013

Muzeum MPK w Łodzi


Wagony przegubowe typu GT 6 zostały w 1990 roku nieodpłatnie przekazane do Łodzi przez Niemieckie Przedsiębiorstwo Stadtwerke-Bielefeld. 8 wagonów wyprodukowanych w latach 1957-1962 obsługiwało na początku lat 90. linie miejskie i podmiejskie. Od roku 19994 jako własność Spółki "Tramwaje Podmiejskie" obsługują wyłącznie linie podmiejskie do Konstantynowa i Lutomierska. Wszystkie stacjonują w zajezdni Brus.
Na ilustracji wygląd zewnętrzny wagonu z początku lat 90.

Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi. Miejsce ciekawe, na pewno warte odwiedzenia przez każdego, kto lubi wszelakie muzea. Wstęp kosztuje tyle co bilet: normalny lub ulgowy w zależności od posiadanych uprawnień. Wystrój ciekawe, ale muzeum generalnie małe. Można wszystko zobaczyć w góra 10 minut. Mieli 5 świetnych zestawów pocztówek. Zobaczcie tutaj. Niestety kupiłem tylko 2 z nich (były po 5 złotych), a teraz już pocztówek nie mają. Może kiedyś jeszcze dodrukują.


2 komentarze:

 1. Zawsze podobał mi się design niemiecki tramwai. Piękna pocztówka, widokówki wyemitowane przez toruński Mzk wypadają przy niej zdecydowanie blado : )

  http://www.postcrossing.com/postcards/PL-313423
  http://www.postcrossing.com/postcards/PL-288039

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie są takie najgorsze.

  Pozdrawiam
  D.

  OdpowiedzUsuń