środa, 14 grudnia 2011

Kanada #1 Body Worlds na początek mojej przygody z Kanadą


Tą pocztówkę z serii Body Worlds dostałem od bardzo sympatycznej uczestniczki projektu Postcrossing z Kanady. Skoro to moja pierwsza kartka z Kraju Klonowego Liścia wypada napisać nieco o tym bardzo ciekawym miejscu. W dodatku obfitującym w rewelacyjne pocztówki.

Kanada rozciąga się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie. A jakby nie patrzeć na północy graniczy z Oceanem Arktycznym. Nazwa państwa pochodzi od słowa 'kanata' oznaczającego wieś w języku Irokezów i Huronów.
Jest to zaraz po Rosji drugi największy na świecie kraj. Jeśli chodzi o zaludnienie to główne skupiska ludzkie znajdziemy na południu, północ terytorium Kanady z uwagi na uwarunkowania geograficzne i klimatyczne jest dużo bardziej odludna. Kraj Liścia Klonowego obfituje w metropolie, które spokojnie konkurują z największymi miastami USA. Nie zabraknie też tutaj małych wiosek rybackich, przyjemnych mieścin. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu był to kraj typowo rolniczy - teraz dominuje przemysł.1 komentarze:

  1. Alez ciekawa seria! Pierwsze widzę :D

    Ale Kanada mmmmm - kraj marzenie!
    :)

    OdpowiedzUsuń