sobota, 10 grudnia 2011

USA #11 Baltimore'ski stadion futbolu amerykańskiego


Dzisiaj o 22.00 odbędą się Gran Derbi. Wielki, niezwykły mecz pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną, który obejrzy 500 milionów widzów na całym świecie. Już od długiego czasu wprost nie mogę doczekać się na to spotkanie i mam nadzieję, że będzie to świetne widowisko. Oczywiście ze zwycięstwem Realu! Z tego powodu dzisiejsza pocztówka jest sportowa, stadionowa. A skoro nie mam żadnej z Santiago Bernabeu , muszę zadowolić się M&T Bank Stadium z Baltimore. Naprawdę okazale prezentującym się obiektem z 1998 roku, mogącym pomieścić 71 tysięcy widzów.

Pocztówka przedstawia siedzibę zespołu Boltimore Ravens. Jest to zawodowy zespół futbolu amerykańskiego z siedzibą w stanie Maryland. Krukom (Ravens) udało się nawet zdobyć Super Bowl - a było to w roku 2001. Drużyna słynie z twardej i złożonej z wielu utalentowanych graczy defensywy. Najbardziej znanymi graczami drużyny są linebacker Ray Iewis i free safty Ed Reed. Linebacker to pozycja dla gracza, który odpowiada za przerywanie szarż rozgrywających i blokowanie skrzydłowych. Safty natomiast to rodzaj ostatniego obrońcy, który stoi 5-6 jardów za linebackerem i cornerbeckerami i 'kasuje' wszystkie akcje, które przebiły się przez linie defensywne.

Generalnie można by rzecz, że linebackerem w drużynie Realu Madryt jest Lassana Diarra, a free safty to Pepe i Sergio Ramos.

Na zakończenie obaczcie jak popularne Kruki z Boltimore motywują się przed meczem:

2 komentarze: