czwartek, 9 lutego 2012

Polska #38 Poznań z lotu ptaka


Kartka od Zbyszka, z pięknym ujęciem z lotu ptaka na ratusz i centrum Poznania.

Poznań to jedno z tych dużych miast Polski, którego jeszcze nie miałem okazji odwiedzić. Jednak pocztówek mam już kilka, a przyszłej wizycie w stolicy Wielkopolski nic nie stoi na przeszkodzie. Podobno jest to miasto bardzo zbliżone charakterem i wyglądem do Wrocławia. Dolny Śląsk mnie urzekł więc tym bardziej będę musiał uwzględnić osadę u zbiegu Wart i Cybiny w moich planach turystycznych.

Poznań, według przygotowanego w czerwcu 2009 roku przez redakcję tygodnika "Przekrój" rankingu, jest najlepszym do życia miastem w Polsce. Całe województwo wielkopolskie znane jest ze swojej przezorności i dobrej kondycji gospodarczej. Wszystkie działania administracji i władz lokalnych są zawsze dobrze zorganizowane i zaplanowane. Na pewno Poznaniacy mają inne zdanie, nic nie jest czarne albo białe. Ale w porównaniu do innych województw, to ze stolicą w Poznaniu wyróżnia się bardzo na plus. Widać to choćby na przykładzie wysokości stypendiów dla najlepszych studentów na wydziale lekarskim.

Poznań jest bardzo ciekawym miejscem. Posiada najmłodszy w Polsce zamek, ma swoją gwarę, będzie gościł piłkarzy w czasie Euro 2012. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej odbędą się trzy mecze fazy grupowej tego turnieju. "Modernizacja poznańskiego obiektu rozpoczęła się w styczniu 2009 r. W niespełna rok i dziewięć miesięcy stadion przeszedł kompletną metamorfozę. Teraz obiekt przy ulicy Bułgarskiej jest nowoczesny, wielofunkcyjny i bezpieczny. Mecze, podczas UEFA EURO 2012, będzie mogło obejrzeć nieco ponad 43 tys. widzów. Wszystkie miejsca są siedzące, z czego ponad 200 jest przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Trybuny są całkowicie zadaszone membranowym pokryciem w kolorze naturalnego jedwabiu. W modernizację obiektu Miasto Poznań zainwestowało 713 mln złotych."- tu kolejny przykład poznańskiej precyzji i gospodarności.


0 komentarze:

Prześlij komentarz