wtorek, 20 marca 2012

Japonia #48 Dolina KikuchiDziś wybieram się do łódzkiej Palmiarni oraz Parku Źródliska. Przyszedł więc również czas na przepiękną dolinę Kikuchi w prefekturze Kumamoto. Wspomniana dolina to niezwykłe miejsce. Jej największą atrakcją jest wodospad Kumamoto.Wydawałoby się, że tylko jeden z wielu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Japończycy używają jednak w stosunku do całego tego miejsca określenia 'peacful enviroment' a sam wodospad podobno zapiera dech w piersiach.


Dolina Kikuchi położona jest 500-800 metrów n.p.m. Słodka woda, której temperatura, nawet w lecie wynosi 13 stopni Celsjusza płynie wąwozem otoczonym lasem. Kikuchi-Gawa River na swoim przebiegu napotyka na ostre zakręty, ogromne skały, mniejsze lub większe wodospady oraz głębokie stawy. Cała dolina znana jest jako niesamowite zbiorowisko różnych gatunków rzadko występujących ptaków. Chciałbym kiedyś odwiedzić to miejsce lub podobne mu. Zobaczymy czy Palmiarnia i Park Źródliska w jakimś stopniu dadzą radę zastąpić dolinę Kikuchi
2 komentarze:

  1. Ja bym powiedział, że piękne.

    A tak swoją drogą odnosząc się do wpisu - Palmiarnia tez daje radę. Park Źródliska może w marcu najpiękniej się nie prezentuje ale chętnie wybire się tam w czerwcu.

    OdpowiedzUsuń