wtorek, 27 marca 2012

Ukraina #3 Kobieta i samochodzik



Przebój dzisiejszego dnia - Pin-up girl ze wschodniej Ukrainy otrzymana w ramach Postcrossingu, patrz tu. Pocztówka dotarła do mnie w dziewięć dni, jako resend - nie wędrowała jak pokazują statystyki aż 107 dni. Jest bardzo fajna i idealnie trafiła w moje gusta.

Pin-up girl to powszechnie przyjęta nazwa dziewczyny atrakcyjnej, skąpo bądź po prostu zachęcająco dla meskiego oka ubranej, uśmiechniętej, z czerwonymi ustami i makijażem, wykonującej jakieś czynności domowe lub pozującej na tle przedmiotu, której zdjęcie mężczyźni chętnie przypięliby sobie na szafce, w biurze, nad łóżkiem. W dzisiejszych czasach z stylem pin-up girl u młodych kobiet na szczęście jeszcze nadal możemy się spotkać. A Ukrainka z pocztówki wygląda niezwykle realistycznie i zachęcająco.




3 komentarze:

 1. Genialna pocztówka i również trafiłaby w moje gusta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Bibliofilka. Dziękuje za odwiedziny i komentarz. A wiesz, że ja czasem też pisze opiso/recenzje książek, aczkoliek tylko z medycyna związanych, jak tu: http://przypadkimedyczne.pl/ksiazki-medyczne.html?start=

   Usuń
 2. Oj tam skąpo, nie jest aż tak skąpo ubrana ;) Widziałam bardziej "ubogie" stroje. Że zachęcająco to z pewnością ;) Bardzo ładna (i subtelna!) ta pocztówka i ładna kobieta.

  OdpowiedzUsuń