niedziela, 23 marca 2014

Polska #139 IV Półmaraton Pabianicki ZHPWłaśnie odpoczywam po powrocie z Pabianic. Wystartowałem w 4 Pabianickim Półmaratonie ZHP z myślą poprawienia swojej życiówki, uzyskanej w Półmaratonie Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Wynosiła ona 1h 57 minut 45 sekund, więc na szybkiej, dosyć płaskiej asfaltowej trasie w drugim co do liczby mieszkańców mieście aglomeracji łódzkiej zadanie nie było trudne. Udała mi się nawet ekstremalna poprawa - o 15 minut! Nie wiem, czy kiedykolwiek w moich rezultatach powtórzy się aż taki progres. Największe pole do manewru daje maraton, ale szczerze powiedziawszy do swojego maratońskiego debiutu za 3 tygodnie jestem nieźle przygotowany, i wątpię, czy już jako lekarz w trakcie specjalizacji bedę w stanie solidniej podejść do treningów. Czas pokaże. A na razie fotorelacja i trochę tekstu - o wspomnianym półmaratonie.

    Obecny czas: 1 godzina 42 minuty 42 sekundy.

Całkiem dobra życiówka. Będę bardzo miło wspominał Pabianice. Cała impreza była zorganizowana niemal perfekcyjnie. Warto podkreślić, że jest to jedyny półmaraton w Polsce, którego przeprowadzeniem zajmują się w całości harcerze. Było widać dużo entuzjazmu oraz zaangażowanie ze strony bardzo dużej liczby wolontariuszy, głównie z ZHP. Pabianiczanie również dopisali na trasie, pomimo padającego deszczu.
Aby dotrzeć do Pabianic na czas otwarcia Biura Zawodów (8.00-10.00) musiałem wstać o 6.30. Pojechałem najpierw tramwajem numer 15 do ronda Lotników Lwowskich, a następnie, o 8.06 wsiadłem do tramwaju 41, który w niedziele jeżdzi co godzinę. Do przystanku Mały Skręt można jechać tym tramwajem na normalnej migawce - czyli okresowym bilecie mpk w Łodzi. Poza Małym Skrętem trzeba kupić bilet aglomeracyjny, tudzież zwykły bilet na jeden przejazd - 20- lub 40-minutowy. Najbliższym MOSiRowi przystankiem okazały sie okolice kościoła św. Jana. Stamtąd został jeszcze ponad kilometr do przejścia ulicą Kilińskiego.

Biegaczy ugościł pabianicki MOSiR. Biuro zawodów, kantyna w której można było dostac za darmo herbatę, kawę oraz neisamowity smalec z ogókami i grubymi pajdami bardzo dobrych gatunków chleba, sektor z dmuchanymi zabawkami dla dzieci znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu. Szatnie i depozyt w Hotelu Włókniarz, gdzie też przygotowane pokoje w specjalnej cenie dla zainteresowanych uczestników.


W Biurze Zawodów dostałem pakiet startowy (o któym później) oraz min. mapę biegu. Jak widzicie było to jedno duże kółko, z niezbyt długą, charakterystyczną agrafką w okolicach 16 kilometra. Trasa biegu posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To było w najkrótszej linii dokąłdnie 21 kilometrów i 97,5 metra. Układajacy trasę musiał więc zrobić agrafkę, żeby dostosować długośc biegu co do dziesiatych części metra. Skoro już o atestowaniu tras to napiszę o Cyklu 8 Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Dzisiejszy półmaraton otworzył ten cykl w roku 2014. Zdradze wam też, że zdązyłęm się już zapisać na biegi nr 2,3 i 4, nawet nie wiedząc, że ukałdają sie w jeden cykl.

Ale do rzeczy. Po przebraniu się, zostawieniu rzeczy w depozycie, rozgrzewce nadszedł moment startu. Teraz wiec zdjęcie z cyklu Gdzie jest Wally? Może ktoś wypatrzy mnie na nim.


Po biegu znowu szatnia, uzupełnienie płynów i obiad dla zawodników. Tym razem nie typowa dla biegów masowych grochówka ale coś znacznie ciekawszego.


\

Do akademika wrócięłm około 15.40. A tak wyglądał pakiet startowy po rozpakowaniu. Najciekawszym elementem jest z pewnością ręcznik - znak rozpoznawczy zawodów w Pabianicach, alternatywa dla bardzo powszechnych koszulek z innych znanych długich biegów. Z innych wyróżniających się rzeczy -  jedna para skarpetek ... dziecięcych, rozmisr 22-26... Widać jeden zez sponsorów tylko dziecięce produkuje.


Medale wręczano oczywiście na mecie, nie w pakietach startowych co sugerować mogłoby moje powyższe zdjęcie.


2 komentarze:

 1. Pogratulować kondycji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, treningi jakieś efekty przynoszą.
   Ale nie wiem czy to już odpowiednia do przebiegnięcia całego maratonu kondycja.

   Usuń